+90 534 229 91 52 +90 324 327 00 56 Instagram Facebook
egebaba
 • Evden Eve Kamyonu Gelmeden Yapılması Gereken 12 Hazırlık

  Kamyon Gelmeden Yapılması Gereken 12 Hazırlık

  Günümüzde bir evde kullanılan eşyalar,ihtiyaçlar, mutfak malzemeleri vs. uzun bir liste haline dönüştüğünden dolayı, evden eve taşınmak oldukça iş yükü doğuran, zahmetli, maliyetli ve zaman alan bir olay haline geldi. Bu sebepten dolayı böyle bir meslek ortaya çıktı. Eski evin toparlanması, paketlenmesi, hasar vermeden araca yüklenmesi, taşınması ve yeni eve yerleştirilmesi artık profesyonel bir ekip gerektirmektedir. Eşya paketleme, ambalajlama, asansörle taşıma, nakliye ve yerine kurulum işleri ile profesyonel bir ekip kuran Mersin Öz Evren Nakliyat, bu konuda müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

  Eğer Mersin Öz Evren Evden Eve Nakliyat gibi profesyonel bir firma ile değil de kendiniz taşınmak istiyorsanız yapmanız gerekenler; ilk önce taşınacağınız evi bulduktan sonra, sorunsuz bir evden eve taşınma için yapılması gerekenler nelerdir?

  1 - Çocuğunuz varsa taşınma günü ilk iş olarak çocuklarınızı güvenli bir kişiye emanet edin. Taşınma esnasında sürekli koşuşturan bir afacan stresinizi artırabileceği gibi kazalara da sebep olabilir.

  2 - Paketlediğiniz eşyaları kontrol etmek. Mutfak eşyaları, süs eşyaları, kitaplar, giysiler vs. doğru kolilere yerleştirildi mi? Üzerlerine hangi kolide ne olduğunu açıklayacak doğru notlar yazılmış mı?

  3 - Kolilerin üzerine notlar yazmak işinizi oldukça kolaylaştırır. Ancak işinizi daha da kolaylaştıracak bir başka noktaya daha dikkat etmeniz gerekir. Şöyle ki; eşyaların kamyona yerleştirilmesi esnasında öncelik sırasını belirlemeli ve yeni evinize girmesi gereken öncelikli eşyaları taşınmanıza yardımcı olan kişilere belirtmelisiniz.

  4 - Eğer taşınmanızdan yerleşmenize tüm işlerinizi organize edecek, eşyalarınızın sökülüp yeniden kurulmasını sağlayacak bir şirket ile anlaştıysanız ( Mersin Öz Evren Evden Eve Nakliyat ), kamyon kapıya gelmeden önce büyük eşyaların rahat sökülebilmesi için yeterli alan olup olmadığını kontrol edin. Çalışanların işinizi kolaylaştırmak size de zaman kazandıracaktır.

  5 - Bulaşık, çamaşır ve kurutma makinelerinin içlerini boşaltın. Fişlerini çekin, hortumlarını sökün. Kapsamlı cihazlara sahipseniz bu noktada teknik servisten yardım isteyin. Beyaz eşyaların taşınmadan en az 24 saat önce fişlerinin çekilmesi gerekir.

  6 - Nakliye sırasında ortalıkta değerli eşya bulunmaması hem sizin hem de nakliyeyi yapacak kişiler için yararlı olacaktır. Kıymetli ve değerli eşyalarınızın tümünü güvenli bir yakınınıza teslim edin.

  7 - Taşınma günü ve yeni evinizdeki ilk güne yönelik kıyafet hazırlayın.

  8 - Eğer apartman yöneticisi, site yönetimi, güvenlik ve apartman görevlisini taşınma hakkında bilgilendirmediyseniz kamyon gelmeden mutlaka bilgilendirin. Oluşacak gürültü ya da binada asansör varsa taşınma boyunca sıklıkla kullanılacağından komşularınızın bilgisi olmalı.

  9 - Son ana kadar kullanacağınız eşyalar için ayrı bir koli hazır bulundurun. El sabunu, bir iki bardak, terlik ya da ayakkabılarınız için giderayak koyacak yer aramak sinir bozucu olabilir.

  10 - Evinizin önünde taşınma kamyonu için mutlaka uygun park yeri organize etmelisiniz. Nakliyat kamyonu için en az 3 otomobilin park edebileceği kadar alan ayırmalısınız. Park yerinin olmaması durumunda uzun taşıma mesafeleri nakliyat fiyatını arttıracaktır bilginiz olsun.

  11 - Nakliyat firması gelmeden önce evraklarınızın hazır olduğunu kontrol edin. Evden eve nakliyat sözleşmesi ve eşya listenizi elinizin altında hazır bulundurun.

  12 - Ve son olarak gelen kamyonun kasasının temiz ve eşya taşınmak için tasarlanmış olduğuna bakın. Eski evinizi terk ederken temiz bırakmaya da özen göstermelisiniz.

  mersin nakliye ücretleri - mersin nakliye firmaları - mersin evden eve - şehirler arası asansörlü taşıma - mersin villa taşımacılığı -


Blog